Waveshare 6" 800x600 ePaper raw displej Grayscale

Kód: LA141054RG
1 278 Kč 1 056,20 Kč bez DPH
Vyřazeno
Položka byla vyprodána…

ePaper displej bez převodníku s 800x600 pixely v odstínu mezi černou a bílou, mezi jehož přednosti patří dobrá čitelnost a nízká spotřeba energie.

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 2000 Kč
Vrácení zboží
30 dní na vrácení
pro registrované
30 dní na vrácení
30 dní na vrácení
Pro registrované zákazníky
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pro objednávky od 2.000 Kč
Prodejem to nekončí
Prodejem to nekončí
Reklamace řešíme do 5 dnů
Rychlá expedice
Rychlá expedice
Do 24 hodin

Detailní popis produktu

E-Ink (nebo E-Paper) je to tzv. elektroforetický displej, tj. displej obsahující bílé částice v mikro kapslích rozptýlených v tenké vrstvě tmavého viskózního roztoku. Přivedením krátkého impulsu se tyto bílé částice pohnou, případně natočí směrem k přední straně displeje, což způsobí, že se daný pixel jeví jako bílý. Přivedením impulsu opačné polarity se daný pixel jeví jako černý. Vysoká viskozita roztoku způsobuje, že mikročástice zůstávají ve své poloze bez změny prakticky natrvalo.

Na rozdíl od běžných displejů ePaper nesvítí, ale světlo odráží, stejně jako obyčejný papír. Je to ideální displej pro baterií napájené zařízení, protože potřebuje elektrickou energii pouze ke změně zobrazovaného obsahu.

Specifikace:

  • Napětí: 3,3V
  • Rozhraní: parallel port
  • Rozlišení: 800x600
  • Grayscale: 2-16 (1-4 bit)

Součástí dodávky:

  • 1ks  Waveshare 6" 800x600 ePaper raw displej Grayscale

Poznámka:

  • Tento výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.

Doplňkové parametry

Kategorie: E-ink (E-paper) displeje
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.125 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
MS Avatar autora Nestandardní připojení 1.2.2023 15:25
Na rozdíl od jiných ePaper displejů od Waveshare tenhle nemá standardní SPI sběrnici s FFC FPC kabelem, ale používá specifický konektor AXT334124 a zcela odlišný typ komunikace. Nedá se tedy ani připojit přes e-Paper Raw Panel Driver HAT, a jak jsem posléze zjistil tak se nedá k Raspberry či ESP32 připojit ani nijak jinak bez toho aniž by si člověk sám vyrobil netriviální board podle návodu z https://github.com/vroland/epdiy Jsem tedy zklamaný, že jsem si nevědomky koupil "náhradní díl k některým ebook čtečkám" namísto reálně použitelného ePaper displeje. Budu si zde muset dávat větší pozor na popisky ke zboží, protože varianta že zdejší "ePaper raw displej" nepůjde použít se zdejším "e-paper Raw Driver HAT" by mě ani v nejmenším nenapadla. Obzvlášť když Waveshare tenhle displej nabízí (nabízel) pouze v bundlu s příslušným driver boardem.
Odpovědět
ŠŽ Avatar autora Funkčnost s Raspberry Pi 8.11.2022 12:16
Dobrý den, je možné tento displej použít s Raspberry Pi 4B? V poznámce se píše, že může vyžadovat odbornou montáž, tak abych si to nekoupil a stejně to nemohl použít.
Odpovědět
MF Avatar autora Funkčnost s Raspberry Pi 9.11.2022 09:11
Dobrý den, tento displej vyžaduje tento driver: https://www.waveshare.com/6inch-e-Paper-HAT.htm. Ten bohužel momentálně v nabídce nemáme.