Yageo RC0603FR-07100KL 0603 100k 1% Resistor
Code: LA211003K
Not rated Rating details
In stock (3612 pcs)
Delivery to:
18/05/2026
100kΩ ±1% 0.1W ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - SMD RoHS
Detailed information
Free Shipping
Free Shipping
30 Days to Return
30 Days to Return
For Registered
For Registered Customers
It Doesn't End With Shipping
Customer Care
We handle complaints within 5 days
Quick dispatch
Quick dispatch
Within 24 hours
Product detailed description
Specifications:
  • Manufacturer: YAGEO
  • Case: 0603
  • Resistance: 100kΩ
  • Tolerance: ±1%
  • Power (W): 0.1W
  • RoHS: Yes
  • Temperature coefficient: ±100ppm/℃
Delivery components:
  • 1pc Yageo RC0603FR-07100KL 0603 100k 1% Resistor