Fotoelektrický snímač otáček

Kód: LA131025
168 Kč 138,80 Kč bez DPH
Skladem (13 ks)
Můžeme doručit do:
22.5.2024

Senzor pro určení otáček motoru pomocí mřížkovaného disku a fotorezistoru.

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 2000 Kč
Vrácení zboží
30 dní na vrácení
pro registrované
30 dní na vrácení
30 dní na vrácení
Pro registrované zákazníky
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pro objednávky od 2.000 Kč
Prodejem to nekončí
Prodejem to nekončí
Reklamace řešíme do 5 dnů
Rychlá expedice
Rychlá expedice
Do 24 hodin

Detailní popis produktu

Fotoelektrický snímač otáček

Specifikace:

  • Napájecí napětí: 5V
  • Počet sekcí: 100
  • Vnější průměr: 22mm
  • Průměr vrtacího otvoru: 3.5mm
  • Tloušťka: 0.3mm
  • Materiál: Ocel
  • Výrobní proces: Řezání laserem

Součástí dodávky:

  • 1ks  Fotoelektrický snímač otáček

Poznámka:

Tento výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pohybová čidla, senzory vzdálenosti a vibrací
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.005 kg
Druh čidla: Otáčky
Výstup: Digitální
5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MV Avatar autora | 18.1.2021
Zatím jen hrubý poku - bohužel, potřebuje to specielní krytí, aby nedošlo k osvitu z jiného než sledovaného směru. Nedoporučuji dát inkrementační kotouč (kolečko s mřížkou) a snímačem do průsvitného nebo poloprůsvitného plastu. Budu vědět více po testování v aplikaci (osa x) - inkrementální řízení.
4
LP Avatar autora | 18.1.2021
nejak se mi nepodarilo ho rozchodit s tim jemnym prerusovacem (koleckem) co je soucasti :( at nastavuji do ruznych vzdalenosti a poloh tak nic. s jinym, hrubym prerusovacem je to ok.
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Snímač otáček 14.3.2021 12:00
Zakoupil jsem uvedený snímač otáček. Čidlo (opto závora se dvěma přijímači) chodí dobře. Nicméně s dodaným kolečkem nelze dosáhnout uvedených 100 impulzů na otáčku, zřejmě se jedná o nedostatečný poměr osvětlení/ zaclonění. Vytisknul jsem na 3D tiskárně kotouč o průměru 30 mm se 60 podélnými otvory a funguje to perfektně včetně identifikace směru otáčení. Pokud máte někdo stejný problém, mohu zaslat podklady pro vytištění kotouče, případně i držáku.
Odpovědět
Z Avatar autora Velorex 6.8.2023 21:25
Zdravím! Předem musím říci, že jakákoli elektronika je pro mne španělskou vesnicí.Mám tento problém: Tříkolka Velorex (Hadraplán) couve tak, že se dvoutaktní motor přepne do režimu na jiné kladívko a motor se roztočí opačným směrem. Zařazením rychlosti (jakékoli) se stroj začne pohybovat pozpátku. Přepínání je nespolehlivé a řidič nepozná, zda se motor opravdu rozběhnul dozadu. Teprve rozjezdem ověří, kam se vlastně pojede. Jediné místo, kde lze jednoduše poznat směr otáčení, je vrtule ventilátoru připojená řemínkem na klikovku.Potřebuju jednoduché zařízení, které rozsvícením červené/zelené ledky dá najevo, kam se ventilátor točí. Na náboji ventilátoru je dost místa na připevnění nějakého zařízení.Lze tohle použít? Bylo by to v otevřeném motorovém prostoru stroje, takže prostředí dost nečisté. Díky za případnou informaci. Zdraví Zdeněk
MF Avatar autora Velorex 7.8.2023 12:36
Dobrý den, tento snímač neumí rozeznat směr otáčení. Lze s ním realizovat jen otáčkoměr bez určení směru otáčení. Na rozlišení směru otáčení by musely být tyto snímače dva. Potom bude potřeba nějaká vyhodnocovací elektronika, která rozpozná a zobrazí na kterou stranu se motor otáčí. Pokud ale nemáte žádné zkušenosti s elektronikou, tak to sám nezprovozníte. Bude spíše potřeba se obrátit na někoho, kdo se elektronikou zabývá, aby Vám takové zařízení navrhnul a vyrobil.
J Avatar autora Snímač otáček 26.3.2021 18:25
Pošlete mi email, mohu vám zaslat g-kód pro 3D tiskárnu a fragment programu pro zpracování impulzů kaelsy@email.cz
M Avatar autora Použití snímače 18.3.2021 16:13
Chtěl bych kontrolovat otáčky vřetene na CNC 3018. Mohl byste mi poslat stl kolečka, zapojení a program pro arduino? Zatím si ho nechci koupit když k němu nic nemám. Moc díky.