Ai-Thinker RA-02 SX1278 433MHz LoRa modul s adaptérem
Kód: LA162030
Doprava zdarma
od 2000 Kč

30 dní na vrácení
pro registrované

30 dní na vrácení
Pro registrované zákazníky

Doprava zdarma
Pro objednávky od 2.000 Kč

Prodejem to nekončí
Reklamace řešíme do 5 dnů

Rychlá expedice
Do 24 hodin
Detailní popis produktu
Vyvinutý firmou Ai-Thinker (výrobcem zařízení ESP32S), tento modul Ra-02 LoRa je pro Tvoje IoT long range projekty . Tento modul využívá SX1278 IO a pracuje na kmitočtu 433 MHz.
Da se jednoduché nasadit primo do nepájivého pole.
Specifikace:
- Rozsah frekvence: 420 - 450MHz
- Modulace: FSK, GFSK, MSK, GMSK, LoRaTM a OOK
- Half-duplex SPI Data Interface
- Výkon: +20dBm
- Rychlost přenosu dat: <300 kbps
- 127dB dynamic Range RSSI
- Pracovní teplota: -40°C ~+80°C
- Proud v rež. spánku: 0.2uA
- Proud příjem: < 10.8mA(LnaBoost closed, Band 1)
- Proud vysílaní: < 120mA(+20dBm)
- Pracovní napětí: 1.8~3.7V
- Rozteč: 2.0 mm
- Dosah: 10km
Součástí dodávky:
- 1ks Ai-Thinker RA-02 SX1278 433MHz LoRa modul s adaptérem
Poznámka:
- Tento výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.
- Fotografie výrobků jsou pouze ilustracemi na ukázku a někdy se mohou lišit od skutečného vzhledu předmětu. Avšak toto nemění jejích základní vlastnosti.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Moduly 433MHz |
---|---|
Záruka: | 2 roky |
Hmotnost: | 0.002 kg |
Položka byla vyprodána… |
5,0
1 hodnocení
Přidat hodnocení
5
4
3
2
1
5
JD
Jan Hamal Dvořák
Super zařízení. Mám zkušenosti pouze s FSK režimem, ale ten je velmi snadno obsluhovatelný a podporuje širokou paletu nastavení pro výměnu rychlosti přenosu za úspornější využití spektra nebo vyšší dosah. Bez problému přijme data 3 dBm nad hladinou šumu. V režimu LoRa díky využití chirp modulace údajně i pod ní.
Bohužel vstupní pásmová propust modulu je zbytečně široká pro bezlicenční provoz na 433.92 MHz a narazil jsem v praxi na problém s rušením ze strany železničního rádiového systému na 450 MHz, který modulu zahltil vstupní zesilovač. Nicméně problém lze řešit dokoupením dodatečné pásmové propusti.
F
Náhrada STX882/SRX882 za SX1278 LoRa
Franta
Zdravím, je tady někdo kdo má zkušenosti s praktickým použitím tohoto obvodu? Potřebuji jednosměrně odesílat krátké textové řetězce (cca max 20 znaků) po cca 3 minutách (ve zbývajícím čase je zařízení uspané, napájení je z baterií => požadavek na minimální spotřebu, zejména v režimu spánku) na vzdálenost cca 20-30m s tím, že anténa u vysílací jednotky je umístěna velmi nevhodně - cca 20 cm pod úrovní terénu navíc v železobetonové skruži pod plastovým poklopem. Přijímač je potom v domě ve výšce cca 1,5m. Nevhodné umístění vysílače a antény je dáno účelem celého zařízení (měření hladiny vody v podzemní nádrži a zobrazování stavu na jednotce uvnitř domu). Zařízení provozuji už třetí sezonu s tím, že je postavené na modulech s ESP32 a pro přenos se používají moduly STX882/SRX882 (+ knihovna RadioHead) - toto řešení je funkční, ale spolehlivost není úplně ideální a to zejména za hustšího deště kdy dochází k výpadkům spojení (mimo jiné je to pravděpodobně i tím, že se pravděpodobně s vlhkostí mění vlastnosti půdy tj, elmag. vlny se šíří jinak, kromě toho je plastový poklop pokryt za deště tenkou vrstvou vody). Malá externí anténa na poklopu (tedy cca v úrovni terénu) nic moc nevyřešila, největšího zlepšení jsem dosáhl snížením rychlosti komunikace z 2000 na na 200b/sec. Jako vysílací anténu s nejlepšími výsledky používám otevřený složený 1/4 vlnný dipól (přívod cca 5cm, vertikální polarizace), příjmací anténa je klasická "pendreková" se svodem opět cca 5cm (rozdíl mezi touto a pružinovou je subjektivně minimální). Zajímá mne, jestli by při stejném "mizerném" umístění antén mohlo při použití LoRa a obvodu SX1278 dojít k nějakému podstatnějšímu zlepšení spolehlivosti - přece jen k praktickému vyzkoušení je třeba do toho investovat dost času, který se mi nechce vynakládat jen tak zbůhdarma. Sílu přijatého signálu nejsem schopen nijak měřit - je to jen stav funguje/nefunguje :-( Vím, že frekvence 433MHz není pro tento účel (vysílač prakticky pod zemí) zrovna ideální (chtělo by to jít daleko níže - alespoň na 160MHz), ale musíme "vařit" z toho co je k dispozici ;-) Předem díky za odpovědi.
Odpovědět
Odpovědět
M
REAKCE
Milan
Podobnou konstrukcí se bavím již několik let.
Pro mne, za vše špatné může vlhkost.
Také jsem hledal chyby všude možně, nakonec se ukázalo že toto zařízení nemohu umístit do neustálého vlhka.
V současné době mi vše funguje OK, hlavně poté kdy jsem zařízení v krabičce zastříkal montážní pěnou do krabice od bot a umístil na povrch. Hladinu měřím pomocí výpočtu tětivy, data přenáším pomocí wifi , jede na baterie a solární panel a měřím co 2 hod. Cca 2 roky.
Píši to proto že závady zde popisované mi připomínají můj vývoj.
Přeji dobrou zábavu.
JK
anténa
Jonáš Kuczera
Dobrý den, jelikož jsem v oblasti rádiové komunikace začátečník, chtěl bych se zeptat zkušenějších kolegů bastlířů, jaká anténa je pro tento modul nejvhodnější, abych byl schopen dosáhnout 10km jak slibují specifikace. Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Odpovědět
R
dobře zpracovaná dokumentace
Rob
https://www.e-gizmo.net/oc/kits%20documents/LORA%20Module%20RA-02%20V.1/LORA%20rev2.pdf
Odpovědět
Odpovědět
OK
Maximální dosah
Ondřej Kovalský
Zdravím, chtěl bych se zeptat jaký přijímač bych měl použít pro dosažení maximální vzdálenosti (nejlépe těch 10km). Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Odpovědět
AČ
Maximální dosah
Andrej Česanek
Dobry den,
Ja by som mal presne tu istu otazku, kedze neviem najst spolahlivu odpoved na tuto temu - ako dosiahnut daleky prenos malych dat - minimalne na 1 km, optimalne ason na 5km. Mam jednoduche snimace na Arduino doske (Arduino Pro Mini, ATmega328PB TQFP 5V 16MHz). Data vysiela cez Ai-Thinker RA-02 SX1278 433MHz LoRa modul. Prijimac je ten isty LoRa modul, pripojeny na Raspi, ktory zpracovava data.
Po tom co som vymenil vsetky casti (povodne z cinskeho obchodu) za tovar zakupeny na Laskakit som dosiahol vydrz baterie na niekolko mesiacov, jedine s cim mam problem je kratka vzdialenost prenosu dat do cca 300 metrov.
Hral som sa aj s Frekvenciou, Signal Bandwidth, Signal SpreadSpectrum, Transmit power,... nic mi nepomohlo.
Ma zakupenu takuto antenu na strane vysielania aj prijimania: https://www.laskakit.cz/nicerf-sw433-zd115-antena-2-15dbi-11-5cm-433mhz/ so ziskom 2,15DBi - je to malo na prenos dat aspon na 1 km?
Nemate niekto s tym skusenost, aspon radu, naco sa pozriet?
- skusit este uplne inu antenu?
- vacsi vykon baterie? - ale tento modul SX1278 je na nizsie napatie 3.3V, tak vacisu bateriu asi nepotrebujem
- skusit iny modul, napr. SX1276 ?
- pripadne, aku LoRa kniznicu pouzivate v Arduino programe
Dakujem za odpoved.
MF
Maximální dosah
Martin Frajdl
Dobrý den, jako přijímač lze použít tento samý LoRa modul. Dosah je pak závislý na použitých anténách. Čím větší zisk antény budou mít, tím bude větší i dosah.
Mohl bych se zeptat jestli chápu správně že toto je vysílací modul a potřebuji k němu příjmací modul? Mohu použít produkt LA162057? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Odpovědět
MF
Vysílací modul
Martin Frajdl
Dobrý den, modul LA162057 je úplně jiná technologie, která s LoRa technologií není kompatibilní. Použít se tedy nedá. Jako přijímač lze použít tento samý LoRa modul. V případě, že budete chtít přijímat z více těchto modulů na jeden, tak již bude potřeba nějaký LoRa koncentrátor, nebo LoRa gateway.