LaskaKit ESP32-S3-DEVKit

Kód: LA100137I LA100137P Zvolte variantu
418 Kč 345,50 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné Skladem (62 ks) Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
- 4.12.2023 Zvolte variantu

Vývojová deska s mikrokontrolerem ESP32-S3 speciálně navržená pro ultra nízkopříkonové IoT aplikace napájené z baterií

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 2000 Kč
Vrácení zboží
30 dní na vrácení
pro registrované
30 dní na vrácení
30 dní na vrácení
Pro registrované zákazníky
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pro objednávky od 2.000 Kč
Prodejem to nekončí
Prodejem to nekončí
Reklamace řešíme do 5 dnů
Rychlá expedice
Rychlá expedice
Do 24 hodin

Detailní popis produktu

Vývojová deska s mikrokontrolerem ESP32-S3 speciálně navržená pro ultra nízkopříkonové IoT aplikace napájené z baterií. Díky své volbě použitých komponent a obvodovému řešení se jedná o jednu z desek s extrémně malou spotřebou v režimu spánku. Také použitý typ mikrokontroleru - SoC ESP32-S3 předurčuje tuto desku do vysoce výkonných IoT aplikací. Deska obsahuje i integrovanou nabíječku jednoho Li-ION článku, ze kterého je pak deska i napájena. S touto deskou již nemusíte volit mezi výkonem a spotřebou a tak se můžete plně soustředit na vlastní vývoj aplikace skoro bez omezení.

Rozteč I/O pinů byla záměrně zvolena tak, aby bylo možné celou desku ve fázi vývoje zasunout do nepájivého kontaktního pole, což může značně zjednodušit prvotní návrh vyvíjené aplikace.

Deska již obsahuje integrovaný programátor a tak již není nutné žádný jiný používat. Díky novému čipu programátoru a jeho zapojení není zásadně ovlivně spotřeba v režimu spánku a tudíž jej lze využívat i pro aplikace náročné na dlouhou dobu provozu při napájení z baterie.

Specifikace:

ESP32 modul ESP32-S3 16MB
Vstupní napětí 3,7-8V
Odběr proudu v deep-sleep módu 12μA (samostatná deska bez připojených periferií)
Digitální I/O Piny 32
Analogové Vstupy 16
Rozměry
Délka 65.5mm
Šířka 25,5mm
Výška 7.5mm
Váha 9g

 
Součásti dodávky:

  • 1ks LaskaKit ESP32-S3-DEVKit

Poznámka:

  • Tento výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.
  • Fotografie výrobků jsou pouze ilustracemi na ukázku a někdy se mohou lišit od skutečného vzhledu předmětu. Avšak toto nemění jejích základní vlastnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: ESP vývojové desky
Záruka: 2 roky
Typ: ESP
Logické úrovně: 3.3V
I/O piny: 32
PWM piny: 32
ADC piny: 16
Frekvence: 40MHz
Flash Paměť: 4MB
SRAM paměť: 520kB
EEPROM paměť: Ne
Konektor s nabíječkou pro baterii: Ano
Mikrokontroler: ESP32
Převodník: Ne
Bluetooth: Ano
WiFi: Ano
5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
KK Avatar autora | 1.11.2023
Modul je funkční, všechny příklady mi běží, ale co mi naprosto schází, je dokumentace. Vím, že je dostupné schéma zapojení, ale mě jako spíše programátorovi než HW specialistovi nic neřekne o tom, jak zapojit baterii, jak modul nejlépe napájet, jak pracovat se sběrnicí I2C atd. Prostě chybí datasheet a bez něho v tom naprosto tápu. Nedoporučuji pro začátečníky.
5
JH Avatar autora | 21.10.2023
Výborná deska s nabíječkou, integrovaným usb portem pro programování a jako bonus SK6812 LEDka (na pinu 45). Chvíli jsem jen zápasil s I2C spojením s SCD41, než jsem zjistil, že je potřeba nejdřív zapnout stabilizátor pomocí pinu 47. Jen bych uvítal, kdyby se dala vypnout červená LEDka naíjení, když není připojená baterie. Nevím jestli to nějak jde. Pro inspiraci tady je základní konfigurace v ESPHome pro připojení SCD41 (pomocí uŠup konektoru) a zapnutí LEDky: https://github.com/hhjcz/esphome_samples/blob/master/co2meter-laskakit-esp32-s3.yaml
Nevyplňujte toto pole:
KK Avatar autora Napájení desky přes VCC? 21.11.2023 09:56
Dobrý den, asi jsem předchozí dotaz na napájení nejasně specifikoval. U této desky naprosto chybí dokumentace. Má otázka je: Lze desku napájet z externího zdroje připojeného na piny desky? Lze ji napájet z pinů když je zároveň zapojené USB? Jaké je povolené napětí? Předpokládám, že podle zvyklostí by měla jít napájet pomocí pinu VCC a GND, ale nikde to není dobře popsané. Můj případ užití: Potřebuji deskou řídit NeoPixel LED, které mají vysoký odběr, tzn. nejdou napájet z vývojové desky. Proto používám externí zdroj 5V, kterým napájím LED pásek a tímto stejným zdrojem bych rád napájel i vyvojovou desku (piny VCC a GND?) . Zároveň potřebuji mít připojen USB kvůli programování. Bežná deska s Arduino Nano tohle zvládne, ale zde nevím.
Odpovědět
MF Avatar autora Napájení desky přes VCC? 21.11.2023 12:25
Dobrý den, kompletní schéma zapojení na našem GitHubu(odkaz v popisu zboží) Vám přijde jako nedostatečná dokumentace? V tom případě se omlouváme, ale nic lepšího momentálně nemáme. Samozřejmě lze desku napájet i pomocí pinu VCC. Napájecí napětí je v tomto případě 5V. Lze mít připojené napětí jak na pinu VCC, tak i USB. Toto všechno lze ale vyčíst ze zmiňovaného schématu.
KK Avatar autora Jak lze desku napájet při vývoji? 17.11.2023 13:03
Lze desku napájet při vývoji, kdy je připojen USB Uart konektor, zároveň i z jiného zdroje? Pokud lze, jak? Jde mi o měření spotřeby. Arduino desky to umožňují, ale tady nevím.
Odpovědět
MF Avatar autora Jak lze desku napájet při vývoji? 20.11.2023 14:26
Dobrý den, deska nemá žádnou speciální možnost měření odběru proudu. Vždy měříme externím měřidlem přímo odběr z baterie bez připojeného USB, nebo jiného zdroje napájení.
KK Avatar autora Lze nějak vypnout červenou LED? 17.11.2023 13:01
Červená LED svítí i ve chvíli, kdy je modul uspaný pomocí esp_deep_sleep_start(). Lze ji nějak vypnout? Deska i v deep sleep bere asi 5mA, z čehož podezírám i diodu.
Odpovědět
MF Avatar autora Lze nějak vypnout červenou LED? 20.11.2023 08:21
Dobrý den, dioda CH svítí jen v případě, že je připojeno USB do konektoru UART, indikuje nabíjení baterie. Zhasne až bude baterie nabitá.
KK Avatar autora Lze použít LiPol baterie? 16.11.2023 14:19
V popisu i na Githubu se píše pouze o tom, že z desky lze nabíjet Li Ion 1 clankove baterie. Je deska kompatibilní i s LiPol bateriemi? O tom se nepíše. Byly by pro mě vhodnější rozměrově.
Odpovědět
KK Avatar autora Odpověď od podpory 16.11.2023 14:19
Dobrý den, lip a li-ion jsou stejný, co se tyká nabíjení. můžete používat obě
KK Avatar autora Jak pracovat se stabilizátorem? Málo dokumentace 31.10.2023 23:28
Já jsem začátečník-před týdnem jsem zapojil své první Arduino-a nadšeně jsem se vrhl do této desky. Ale naprosto mi k ní chybí dokumentace. Vím, že na GitHub je schéma zapojení, ale potřeboval bych nějaký návod, jak s deskou zacházet. Např. v example na Neopixel jsem našel nějakou poznámku a práci se stabilizátorem a pinu 47, ale to je všechno. Co to znamená zapnout output na pinu 47? Potřebuji více informací. Potřebuji dokumentaci k zapojení konektorů. Jak pracovat s baterií a touto deskou? Píšete, že lze zapojit, ale nikde není, jak. Všechny příklady z Githubu mi jedou, ale srozumitelná dokumentace k HW chybí.
Odpovědět
KL Avatar autora Jak pracovat se stabilizátorem? Málo dokumentace 1.11.2023 08:25
Bohužel podrobný návod napsat nestíháme, do budoucna bude datasheet na modul.