Jak zprovoznit INA219 v Arduinu to píše nepodařilo se najít čip INA219 děkuji Jan
chtělo by to vic podrobností. Pošlete nam na podporu.
V popisu je uvedeno že rozměry jsou "Délka 34.2mm, šířka 25.6mm". Skutečné rozměry jsou ale cca 55x33mm.
Dobrý den, děkujeme za informaci, rozměry opraveny.
V popisu je uvedeno že "odběr proudu v deep-sleep módu cca 11μA (verze 3.5 má cca 180µA jestli není nic připojeno přes µŠup, chyba byla opravená ve verzi 3.6)".
Mám verzi 3.5, co konkrétně mám udělat abych splnil podmínku "jestli není nic připojeno"? Stačí zapojit kabely do uŠup, nebo jen čidlo ale nečíst z něj nebo....?
Takže ideálně LaskaKit INA219 proudový senzor s odběrem proudu v režimu spánku: 15μA. Stejně jsem jej tam chtěl takže win-win. Spotřeba by poté měla být 11+15=26μA. Uvedl bych i jiné čidlo ale přímo na webu nemáte u jiných čidel napsané spotřeby.
Dobrý den, musí být připojen nějaký snímač. Data se z něj číst nemusí. Je pak ale potřeba počítat s tím, že odběr bude vyšší o odběr tohoto snímače. Pokud chcete dosáhnout spotřeby cca 11uA i bez připojeného čidla, je třeba připojit kondenzátor 22uF na spoj pojistky F2 <-> vstup IC4(pin 5) a GND.
Že prodáváte jen staré verze s jinými parametry než uvádíte u nových, které ale nejde koupit, je jedna věc, ale že k těm starým verzím jste odebrali i návod je věc druhá. Snad se mi to podaří rozchodit.
Dobrý den, ve starší verzi 3.2 jsou desky s integrovanou anténou. Nové verze 3.5 jsou prozatím jen verze s externí anténou. Tak to máme uvedeno i v popisu zboží. Pokud budete potřebovat pomoci se zprovozněním starší verze, neváhejte se na nás obrátit mailem.
Jak již zde bylo řešeno... Je trošku nešťastné objevovat problémy až po dodání produktu...
Moje verze desky je PCB v3.2. A při startu s Esphome i na ESP-IDF dochází k "brownout".
Bylo by úžasné někam popsat např. na github jak zabránit k tomuto poklesu napětí.
Je super že https://github.com/LaskaKit/Meteo_Mini/blob/main/Version.md říká že byl přidán kondenzátor ve verzi v3.6 ale pokud dodáváte desku v3.2 a není možno si vybrat... je to dost k ničemu.
Takže jak ostatní zabraňujete zacyklení při bootu?
Dobrý den,
nedaří se mi s touto deskou rozchodit čidlo DS18B20. A to ani na předpřipravených pinech (GPIO10) ani na žádném jiném pinu (s dodanym pullup odporem). Přitom stejné čidlo mi funguje se stejným programem při připojení k ESP01 nebo k arduino nano.
Napájecí napětí pro čidlo je stejné při připojení ESP01 i při meteo mini (3.3v). Jako testovací program používám příklad z této stránky: https://randomnerdtutorials.com/esp32-ds18b20-temperature-arduino-ide/
Desku meteo mini mám ve verzi 3.2. V arduino prostředí mám vybranou desku "esp32c3 dev module exp32" ("esp32:esp32:esp32c3").
Co dělám špatně? Potřebuje esp32c3 ještě nějaké další nastavení něčeho?
Tak problem vyresen. Bylo potreba aktualizovat knihovny OneWire a DallasTemperature
Rád bych se zeptal, když desku napájím 5V zdrojem připojeným přímo na VCC pin a přidám baterii, bude se baterie dobíjet a převezme napájení desky v případě, že zdroj vypadne nebo to tak funguje jen se solárním panelem?
Dobrý den, v tomto případě při napájení z pinu VCC není možné používat baterii vůbec. Pokud budete baterii potřebovat, přepojte napájení z pinu VCC na konektor pro solární panel.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli lze naprogramovat wifi modul pomocí arduino uno. A pokud ano, chtěl bych vědět jestli lze naprogramova pomocí RX a TX.
Dobry den,
tento tyden jsem si u Vas objednal Mete Mini a prislo me ve verzi 3.2. To jsem popravde necekal, cekal jsem verzi 3.5+ , takze jsem si nepriobjednaval programator. Jaky programator si od Vas jeste musim koupit, abych mohl desku naprogramovat ?
Dekuji
Dobrý den, vhodný programátor pro verzi 3.2 odkazujeme v popisu zboží. Je to tento: https://www.laskakit.cz/laskakit-ch9102-programmer-usb-c--microusb--uart/
To upozornění na nemožnost použití 5V senzorů platí? Na desce vidím 5V VCC pin, tak nevím, proč bych ho nemohl použít třeba pro napájení SEN5x.
Dobrý den, to upozornění je tam proto, protože ESP má datové piny na napěťových úrovních 3,3V. Některá čidla mají tyto piny na 5V. V tom případě se musí použít převodník logických úrovní. V případě SEN5x je to trochu jinak - napájení 5V, ale datové piny jsou na úrovni 3,3V, takže není nutný převodník.
Podařilo se někomu zprovoznit ESPHome? Bylo by možné poskytnout konfiguraci? Aktualně s tím bojuji a asi jsem narazil na problém co psal
Jiří Jirutka v hodnoceni.
Jsou nějaké (pozitivní) zkušenosti s použitím ESPhome a touto destičkou? Nějak jsem se do ESPhome zakoukal a bylo by prima, kdyby to chodilo...
Dík za jakékoliv info,
Dz3jar
Dobrý den, sice jsme tuto konkrétní desku s ESPhome netestovali, ale neměl by být žádný problém ji s ESPhome provozovat.
Je mozne na teto Meteo Mini desce nejakym zpusobem vyuzit UART1? Pro mou aplikaci se Meteo deska zda lepe prizpusobena nez vetsi ESP32-LPKit, ktery UART1 ma dostupny naprimo (je vsak take podstatne vetsi a neni prizpusobena - coz jsem pochopil z komentaru - na napajeni ze solarniho panelu).
Muzete prosim potvrdit ze jde opravdu o UART1 a ne UART0? Protoze pinnout[1] tvrdi, ze jde o UART0 a nikde nevidim zminenej UART1.
[1] https://github.com/LaskaKit/Meteo_Mini
Ano, je to na pinech Rx a TX u tlačítka FLASH
Mám v objektu celkem 3 Wifi sitě, ale deska mi funguje jen se dvěma. Problém asi nebude přímo v desce protože jsem vyzkoušel 3 ks ale někde v nastavení. Heslo mám správné, několikrát sem ho měnil a notebookem nebo mobilem se po každé změně připojím bez problému. Má někdo nějaký nápad? Desku připojuji vždy jen k jedné síti.
Pomohlo zvětšit rozsah adres v DHCP routeru a už se připojí.
Dobrý den, pokud se ke dvěma připojí a k třetí ne, nebude to chyba desky, spíše to vidím na nějaké rozdílné nastavení té třetí wifi.
Prosím jak a kam se zapojuje programátor?
https://www.laskakit.cz/laskakit-ch340-programmer-usb-c--microusb--uart/
Pridavny programator je urcite potreba. Pan Frajdl se myslim plete.
A kdo si chce usetrit googleni a Arduino IDE necht jde na https://chiptron.cz/news.php?readmore=1228
Dobrý den, nejnovější verze s modulem ESP32-C3 již přídavný programátor nepotřebuje.
Dobry den, lze u toho modulu vymenit baterii za superkondenzator 15F ?
Dobrý den, tato deska není uzpůsobena pro použití superkondenzátoru.
Kam je prosím vyveden 1-wire bus? Nějak se mi nedaří vyčíst DS18B20.
Dobrý den, nemohu se dostat přes error v kompilaci vašeho programu pro desku Meteo mini. Návod z blogu... ...Desku (genericESP8266) počítač vidí. Spustím kompilaci a vyskočí error:
In file included from C:\Users\Uzivatel\Documents\Arduino\meteomini\meteomini.ino:20:
c:\Users\Uzivatel\Documents\Arduino\libraries\ESP32AnalogRead-master/ESP32AnalogRead.h:3:10: fatal error: esp_adc_cal.h: No such file or directory
3 | #include "esp_adc_cal.h"
| ^~~~~~~~~~~~~~~
compilation terminated.
exit status 1
Compilation error: exit status 1
Nemohli by jste mne nějak "nakopnout"?
Děkuji
Nemám nejnovější verzi, verze mojí desky je 2.2
Arduino: 1.8.13 (Windows 10), Vývojová deska: "Generic ESP8266 Module,
80 MHz, Flash, Disabled (new aborts on oom),
Disabled, All SSL ciphers (most compatible), 32KB cache + 32KB IRAM (balanced), Use pgm_read macros for IRAM/PROGMEM, dtr (aka nodemcu),
26 MHz, 40MHz, DOUT (compatible), 1MB (FS:64KB OTA:~470KB), 2, nonos-sdk 2.2.1+100 (190703), v2 Lower Memory, Disabled, None, Only Sketch, 115200"
In file included from C:\Users\Psycho\Documents\Arduino\Meteo Mini TMEP BME280\Originál Laskarduino\weather_mini\weather_mini.ino:21:
C:\Users\Psycho\Documents\Arduino\libraries\ESP32AnalogRead-master/ESP32AnalogRead.h:3:10: fatal error: esp_adc_cal.h: No such file or directory
3 | #include "esp_adc_cal.h"
| ^~~~~~~~~~~~~~~
compilation terminated.
exit status 1
Nastala chyba při kompilaci u desky Generic ESP8266 Module.
Můžu Vás poprosit o nakopnutí? O link, či přímo o postup?
Už jsem se přes to prokousal...Dle vašeho návodu na Blogu ani ň...Hledal jsem a použil návod v "dokumentaci" na tmep.cz ... Je trochu odlišný od vašeho...
Dobrý den, která wifi anténa má větší dosah, a jaký? Potřebuji mít garantovaných cca 50metrů.
Dobrý den, záleží na konkrétních podmínkách. Obecně lze říci, že čím větší zisk anténa má, tak má větší dosah. Také záleží na konkrétní konstrukci antény - směrová/všesměrová. To je ale téma, které přesahuje možnosti příspěvku. Podrobnosti ohledně antén lze dohledat na různých internetových stránkách.
A ještě bych se rád prosím zeptal. Na GitHub doporučujete Li-Ion baterii, ale např. v Meteo Mini setu:
https://www.laskakit.cz/laskakit-meteo-mini-meteostanice/
je dodávána LiPol baterie (navíc s JST-PH 2 konektorem). Je v tom (kromě vlastností baterií) pro tuto desku nějaký rozdíl anebo to až tak nevadí, když také použiji LiPol baterii?
Dobrý den, LiION a LiPOL jsou prakticky identické baterie. Je jedno, kterou použijete. Konektory na desce jsou JST-PH 2pin.